• 16. 12. 2012
          • Vianočné vystúpenie v kultúrnom dome

Tretia adventná nedeľa už tradične patrí vianočnému programu v kultúrnom dome. Naša scénka zožala obrovský potlesk a spoločný tanec s kamarátmi z maďarskej školy mal taktiež veľký úspech.

Veľmi sa už tešíme na piatok, kedy nás  čaká v škole Vianočná párty spolu s našimi rodičmi.A  tešíme sa samozrejme aj na Vianočné prázdniny:-)

• Obvodné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko

• 12. 12. 2012
          • Dnešný deň patril Zsófike a Oliverovi, ktorí našu školu vzorne reprezentovali v obvodnom kole súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Celý mesiac sa "trápili" a učili prerozprávať slovenské povesti. Zsófika súťažila v I. kategórii s povesťou Čert a mních, Oliver reprezentoval II. kategóriu s povesťou Kráľ Matej na zábave. Naši žiaci boli takí skvelí, že ani tréma ich neprekvapila. V tvrdej konkurencii sa síce neumiestnili, ale pre nás sú skutoční víťazi a my všetci im zo srdca blahoželáme.

• Schválenie projektu Nadácia Volkswagen

• 23. 11. 2012
          • Pani učiteľka Silvia Nováková vypracovala projekt s názvom „Tajomstvo kníh“, ktorého hlavným cieľom je  zakúpenie kníh  (publikácií a odborných periodík) a zriadenie mini knižnice na našej škole. Dnes nám Nadácia Volkswagen oznámila, že nám projekt bol schválený.

Z finančných prostriedkov projektu bude realizovaný nákup kníh a zriadenie miniknižnice, ktorú budú môcť využívať všetci žiaci našej školy.

Sprievodné akcie miniknižnice:

• slávnostný krst nových kníh,
            • noc s Andersenom v priestoroch školy,
            • beseda so spisovateľmi, ilustrátormi,
            • návšteva vydavateľstva Mladé letá.

• Celoslovenská súťaž iBobor

• 23. 11. 2012
          • V piatok 16.11. si naši tretiaci a štvrtáci overili schopnosti práce na PC v celoslovenskej súťaži iBobor.

Uspešnými riešiteľmi sa stali:

Zsófia Szabóová - 3. roč., Alexandra Tóthová - 4. roč., Tibor Šereš - 4. roč.

Úspešní riešitelia získali Bobríkov diplom.

Srdečne Vám blahoželáme!

• Adventné tvorivé dielne

• 22. 11. 2012
          • Vianoce sa blížia a k nim patrí aj vianočná výzdoba. Dnes nás naučili tety, ako si môžme zaujímavo ozdobiť šišky na vianočný stromček a vyrobili sme si kamienky priateľstva.

• Výlet do krajského mesta Trnava

• 21. 11. 2012
          • Naši kamaráti z Topoľnice spolu s pani riaditeľkou Zuzičkou nás pozvali na výlet do krajského mesta Trnava. Navštívili sme Západoslovenské múzeum, kde sa nám najviac páčila expozícia živočíchov žijúcich na našom území. Od tety v múzeu sme dozvedeli, ako žili ľudia voľakedy, akým remeslám sa venovali, ako sa obliekali....

Po prehliadke múzea sme sa presunuli do trnavského divadla Jána Palárika, prezrieť si krásnu rozprávku Snehulienka a sedem trpaslíkov. Rozprávka nás všetkých zaujala, hrali ju naozajstní herci zo Spišskej Novej Vsi. Dlho po predstavení sme im všetci tlieskali. Nasledovala prehliadka mesta, kde sme videli vyhliadkovú mestskú vežu, pešiu zónu s obchodíkmi a posedeli sme si v nádhernom kostole sv. Mikuláša. Počasie nám veľmi neprialo, ale nám to vôbec neprekážalo.

Kamaráti a pani riaditeľka Zuzička, ďakujeme za nové zážitky!

• Návšteva Ninky

• 15. 11. 2012
          • 5. novembra prišla medzi nás naša spolužiačka - prváčka Ninka Czanik, ktorá vykonáva povinnú školskú dochádzku v škole v Mesterdorfe štát Nemecko. Strávila s nami týždeň a opäť odišla do Nemecka. Ninka, držíme Ti palce!

• II. ročník súťaže Výnimočné ženy Nitrianskeho kraja

• 5. 11. 2012
          • Inštitút rodovej rovnosti Krajské kontaktné miesto v Nitre dňa 5.novembra 2012 vyhodnotil  II. ročník súťaže Výnimočné ženy Nitrianskeho kraja. Medzi ocenenými bola aj naša pani riaditeľka Mgr.Janka Poláčeková.

Z nominácie:

" Pani  učiteľka Janka je učiteľkou, akú by mali mať všetky deti. Učí deti srdcom, s láskou, žije so školou, je učiteľkou celou svojou dušou. Výnimočná je svojim individuálnym prístupom ku každému dieťaťu v triede. Každé dieťa je pre ňu osobnosť a rovnocenný partner. Vie, čím je každé dieťa výnimočné a túto výnimočnosť sa snaží ďalej rozvíjať. Vie deti povzbudiť do učenia, úžasne ich motivovať a pomáhať im. Vie byť primerane prísna a deti hodnotí spravodlivo. V triede im vytvára príjemné a tvorivé pracovné prostredie. S deťmi prežíva ich radosti aj starosti, i tie mimo školy."

Pani riaditeľke srdečne blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov v osobnom i pracovnom živote.

Ing. Lívia Szabóová

• Úcta k starším - 23.10.2012

• 29. 10. 2012
          • Do galérie Úcta k starším - 23.10.2012 boli pridané fotografie.
            24.10.2012 19:15

"Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

V mene všetkých babičiek, deduškov a rodičov ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, pani učiteľke Silvike Novákovej a pani vychovávateľke Martuške Lackovej za príjemné spoločné popoludnie pri príležitosti dňa Úcty k starším, perfektne pripravený program, výborné jednohubky a úžasnú smotanovú tortu. :-)

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie!

• Deň úcty k starším

• 29. 10. 2012
          • Milé babičky, deduškovia!

Ďakujeme Vám, že ste prišli medzi nás a mohli sme sa Vám predviesť s naším programom. Veríme, že sa Vám páčili testové úlohy, spoločný výrobok - svietnik. Sme radi, že Vám chutili jednohubky a smotanová torta, ktorú sme pre Vás s láskou nachystali. Vaše milujúce vnúčence!