• Záložka do knihy spája školy: Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie - 13. ročník

• 8. 11. 2022
          • Tento rok sme sa  veľmi potešili, keď ste opäť zorganizovali projekt Záložka do knihy spája školy. S radosťou sme prijali aj pridelenú partnerskú školu z Českej republiky ZŠ a MŠ Žihobce

S pani riaditeľkou sme si vymenili emailovú komunikáciu a dohodli sme si odovzdanie záložiek do konca októbra 2022. Termín na oboch stranách bol dodržaný.

Pri výbere literárneho motívu sme sa inšpirovali knihami Rozpávky o psíčkovi a mačičke, Kocúr v čižmách.

Žiaci sa s uvedenými literárnymi dielami a ich rozprávkovými hrdinami oboznámili v ŠKD v rámci čitateľskej dielne. Obľúbili si postavu mačičky, čo nás inšpirovalo k vymysleniu vlastného príbehu s názvom „Rozprávka o stratenom mačiatku.“ Príbeh sme poslali aj žiakom z našej partnerskej školy, čím sme splnili tohtoročnú tému. „Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie“.

Realizáciu tohto projektu sprevádzali aj ďalšie činnosti: zhotovenie ilustrácie k vymyslenej rozprávke, dramatizácia príbehu, kolektívna hra „Zatúlané mačiatko“.

Balík sme odoslali prostredníctvom Slovenskej pošty. Okrem samotných záložiek sme do balíka pribalili aj sprievodný list, náš vymyslený príbeh „Rozprávka o stratenom mačiatku“ vo vytlačenej podobe, listy pre žiakov, knihy, pexesá, omaľovánky, informačný materiál o našej obci, nálepky s erbom našej obce, darčekový predmet a sladkosti pre žiakov.

Záložky sme tvorili počas hodín výtvarnej výchovy a v rámci školského klubu. Na začiatku hodiny sme deťom predstavili Základnú školu a materskú školu Žihobce, ktorá leží v nádhernom prostredí pohoria Šumava. Škola sídli v zámku a deti môžu využívať veľký park pri zámku. Prezreli sme si webovú stránku školy.

Balík plný prekvapení a krásnych záložiek a darčekov nám prišiel 4.11.2022 spolu so sprievodným listom. Toľká radosť, ktorá zavládla medzi deťmi...