• Oznam - neklasifikovanie predmetov

• 21. 4. 2020
          • V zmysle Usmernenia na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020, vydaného Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 6. apríla 2020, resp. uznesenia, vyplývajúceho z elektronického hlasovania (per rollam) členov pedagogickej rady (tá prerokovala a odporučila riaditeľovi na schválenie predložený návrh), riaditeľ ka Základnej školy Kráľová nad Váhom 72  schválila nasledovné:

Z dôvodu prerušenia vyučovania, pre vzniknutú mimoriadnu pandemickú situáciu spôsobenú šírením nového koronavírusu COVID – 19, sa nebudú niektoré predmety na konci 2. polroka školského roka 2019/2020, klasifikovať podľa príslušného stupňa, tiež hodnotiť slovne, resp. sa bude pokračovať v spôsobe predchádzajúceho hodnotenia slovom absolvoval.

Dôvodom na „neklasifikovanie“ je fakt, že v súčasnosti nie sú vytvorené adekvátne technické predpoklady, ktoré by umožňovali naplniť bazálne výchovno-vzdelávacie ciele jednotlivých predmetov kvalitnou, plnohodnotnou realizáciou.

Zoznam vybraných predmetov – ISCED 1 (primárne vzdelávanie/I. stupeň):

Pracovné vyučovanie

Hudobná výchova

Výtvarná výchova

Telesná a športová výchova

Etická výchova

Náboženská výchova

V prípade všetkých vymenovaných predmetov sa pri záverečnom hodnotení bude uvádzať slovo absolvoval.

V Kráľovej nad Váhom, 21.4.2020                                    Mgr. Jana Cimerman