• Celoslovenská výtvarná súťaž Vojaci očami detí 2018 - 2. miesto nášho žiaka Olivera Szabóa

• 1. 9. 2018
          • Ministerstvo  obrany  SR vyhlásilo v tomto roku v poradí už 17. ročník výtvarnej súťaže „Vojaci očami detí 2018 “.  Žiaci základných škôl mali opäť možnosť kresbami vyjadriť ako si predstavujú náročnú prácu vojakov. Ich výtvarné diela boli zároveň spätnou väzbou pre rezort obrany ako deti vnímajú ozbrojené sily a ich prácu pre obranu vlasti. Na súťaži sa zúčastnilo 183 škôl a  deväť kresieb zaslalo aj šesť jednotlivcov.
            Z prác, ktoré sa dostali do finále, porota zostavená z vojakov, pracovníkov rezortu obrany a výtvarníkov v aule Ministerstva obrany SR vybrala víťazov. Hodnotila 1 662 výtvarných prác, z toho 1 221 v kategórii Mladší žiaci a 441 v kategórii Starší žiaci.

Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v rámci  Dňa detí s Ozbrojenými silami SR 2. júna 2018 vo Svidníku.

V kategórii mladší žiaci získal žiak Základnej školy v Kráľovej nad Váhom č. 72 Olivér  Szabó krásne 2. miesto.

Cenu za druhé miesto si prevzal  z rúk ministra obrany  SR Petra Gajdoša, náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Daniela Zmeka a šéfredaktora mesačníka Obrana Pavla Vitka.

Oliverovi srdečne blahoželáme k veľkému úspechu a želáme veľa ďalších úspešných kresieb!