• Šampión v udržateľnosti!

• 20. 5. 2017
          • V piatok 19.5.2017 navštívili ambasádorky spoločnosti Henkel našu školu v rámci projektu Šampióni v udržateľnosti.  Projekt vznikol s cieľom zlepšiť udržateľné správanie v domácnostiach a zvýšiť povedomie o téme trvalej udržateľnosti u školopovinných detí.

Program v rozsahu jednej vyučovacej hodiny bol prioritne určený žiakom 3. a 4. tried. Deti v tomto veku môžu svojím príkladom ovplyvniť správanie svojich rodičov, starých rodičov i kamarátov, čo môže viesť k vytvoreniu trvalejšej udržateľnosti nášho okolia.

Vyškolené ambasádorky zoznámili deti  s každodennými zvykmi ako ušetriť energiu, neplytvať vodou, triediť obaly a znižovať objem odpadu. Ponúkli deťom zaujímavé informácie a doniesli so sebou aj vzdelávacie materiály. Deti, ktoré sa prednášky zúčastnili získali Certifikát o tom, že sa stali Šampiónmi v udržateľnosti.

Ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, že aj takouto cestou vytvára základy zodpovedného vzťahu našich detí k životnému prostrediu. yes

• Deň matiek - vystúpenie v kultúrnom dome

• 14. 5. 2017
          • Deň matiek... je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili!
            Za krásne vystúpenie našich detí v kultúrnom dome ku Dňu matiek ĎAKUJEME pani riaditeľke Januške, pani učiteľke Siske a pani vychováteľke Martuške!

Do galérie Deň matiek - vystúpenie v kultúrnom dome boli pridané fotografie.

• Dňa narcisov - 7.4.2017

• 16. 5. 2017
          • 7.4.2017 sa uskutočnil už 21. ročník  jedinečnej verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine SR – Deň narcisov.

Deň narcisov je dňom boja proti rakovine. Symbolom tohto dňa je žltý narcis, ktorý symbolizuje jar a nádej. Pripnutím kvietka narcisu – kvietka ľudskosti – vyjadrujeme  v tento deň spoluúčasť s onkologickými pacientmi  a úsilie pomáhať im. Dávame im nádej, že  nie sú vo svojom ochorení sami  a ich boj sa týka nás všetkých.

Malí dobrovoľníci  zo Základnej školy v Kráľovej nad Váhom sa v tento deň už po siedmy krát rozbehli rozdávať kvietky narcisu, úprimné úsmevy a zbierať dobrovoľné finančné prostriedky do pokladničky.

Neodradilo ich ani chladnejšie počasie a počas 2 hodín sa im podarilo vyzbierať 214,55 EUR. Ďakujeme pani riaditeľke Janke Poláčekovej, že aj takouto cestu rozvíja v našich deťoch pocit spolupatričnosti, solidarity a ochotu pomáhať chorým ľuďom v duchu myšlienky .... „Nemusíš byť každý deň hrdinom, stačí, ak ostaneš každý deň človekom".

za rodičov Ing. Lívia Szabóová

Do galérie Deňa narcisov - 7.4.2017 boli pridané fotografie.