• Profil školy

Vytvárame prostredie, v ktorom sa deti cítia príjemne a majú radosť spoznávať nepoznané.

• Filozofia školy

• Človek je jedinečný, vznešený a neopakovateľný tvor. Naša
            filozofia vychádza práve z tejto skutočnosti. Preukázať schopnosti
            každého jednotlivca a rozvinúť ich, je prvoradou úlohou každého
            pedagogického zamestnanca našej školy.

• Naše ciele

• Od prvého okamihu, ako vstúpia do našej školy, sa snažíme v
            triedach vytvoriť pozitívnu klímu, navodiť radostnú a tvorivú
            atmosféru, aby sa deti v škole cítili dobre a bezpečne. Cieľom nás
            učiteľov je byť umožňovateľom a uľahčovateľom výchovno-
            vzdelávacieho procesu.

Snažíme sa ku každému dieťaťu pristupovať individuálne, majúc pri tom na zreteli ich osobné učebné predpoklady, tempo a štýl učenia. U každého žiaka rešpektujeme jeho jedinečnosť, záujmy a charakter. V triede sa snažíme navodiť pozitívnu atmosféru vo vzájomných vzťahoch. Dieťa hneď pri vstupe do školy musí cítiť lásku a malo by pochopiť, že všetky deti sú hodné lásky, že musíme akceptovať navzájom jeden druhého.

Našim prvoradým cieľom je, aby sa deti v našej škole cítili príjemne, šťastne, uvoľnene a slobodne, aby mali radosť z poznávania nepoznaného a aby učenie bolo pre nich zaujímavé a pútavé a nie nudná a otravná povinnosť.

Spoločnosť, v ktorej naše deti rastú a vyvíjajú sa, kladie na všetkých vysoké nároky, súvisiace s uplatňovaním sociálnych zručností, schopností a pravidiel. Našou povinnosťou je pripraviť ich pre život v tejto spoločnosti. Poskytujeme im základné vzdelanie orientované na vedné odbory, jazyky, umenie a šport. Učíme ich vedieť sa správne zorientovať v náročných životných situáciách, správne sa rozhodovať a niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutie a konanie. Nezabúdame vštepovať deťom základné pravidlá morálky.

Všetko toto nás zaväzuje k nesmiernej zodpovednosti za vývoj každého dieťaťa, pretože škola závažnou mierou ovplyvňuje budúcnosť každého jedného z nich.

• Poslanie školy

• Poslaním našej ZŠ v súčasnosti je poskytnúť rodičom modernú cestu výchovy a
            vzdelávania a vytvoriť kvalitné podmienky na rozvoj vedomostí a schopností každého žiaka s ohľadom na jeho intelektuálne, povahové a fyzické možnosti v súlade so Štátnym  a so Školským vzdelávacím programom pre 1. stupeň ZŠ - ISCED1, pripraviť žiaka na úspešné pokračovanie v štúdiu na 2. stupni ZŠ a vychovať človeka, ktorý bude žiť v harmónii so svojím okolím.

• Usilujeme, sa aby...

• mali všetci žiaci dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti

• sme rozvíjali kľúčové kompetencie žiakov

• každý žiak zažil úspech